`  

دريافت نسخه پى‌دى‌اف

`
`

فرمانده، فریاد «مهسا» را شنیدی!؟

«آنگاه که از زنده به گور شده پرسیده شود به کدام گناه کشته شده»(۱)

فرمانده، به فکر فردا باش، فردای عاجل یا اجل، فردایی که باید پاسخگوی خون‌های به ناحق ریخته شده باشی، بی‌گناهانی که خونشان توسط مأموران «آتش به اختیار» به فرمان شما ریخته شده است.

فرمانده‌ای که به گزافه چاپلوسی هنگام تولد «یا علی» گفت! آیا این سخن علی(ع) به مالک اشتر هنگام اعزامش به حکومت مصر، در مورد قصاص را نشنیده است:

«مبادا پایه‌های قدرت خویش بر خون‌های به ناحق ریخته شده تقویت کنی که این موجب تضعیف و سستی، بلکه زوال و انتقال قدرت می‌گردد و تو را نه عذری نزد خداست و نه نزد من، چرا که در آن«قصاص» بدنی است.(۲)

علی(ع) برجسته‌ترین یارش را، در صورت ریختن خون مردم هنوز نامسلمان مصر، تهدید به قصاص می‌کند، که «اگر مرتکب خطا شدی و تازیانه، شمشیر یا دستت در عقوبت بر تو پیشی گرفت، بدان که در مشت زدن، چه رسد بیش از آن امکان قتل وجود دارد».(۳)

زهرا کاظمی با مشت چه کسی در زندان اوین کشته شد؟ جز همان که جایزه برترین کارمند سال را، به خاطر خوش خدمتی درمحکوم ساختن مخالفان سیاسی از دست شما گرفت؟ همان که در سوله‌های کهریزک مسئول مرگ امثال محسن روح الامینی، محمد کامرانی و امیر جوادی و... بود و عامل مرگ آنها را مننژیت گزارش داد! دکتر زهرا بنی یعقوب هم دو روز بعد از دستگیری در زندان همدان لابد خودش مرد! ستار بهشتی و صدها بی‌گناه دیگر هم اجلشان رسیده بود!

فرمانده، شما چه خوب شیطان بزرگ را به خاطر پلیسی که با گذاشتن زانویش بر گردن یک بزهکار سیاه پوست منجر به قتل او شد محکوم کردید، آیا این را هم به عرضتان رسانده‌اند که ۴ افسر شرکت کننده در این کاراخراج و عامل اصلی هم به جرم قتل شبه عمد محکوم شده و شورای شهر مینياپولیس ۲۷ میلیون دلار به خانواده «جورج فلوید» برای جبران زخمی از این ظلم پرداخته است؟ این بالاترین رقمی است که تاکنون به خاطر قتلی بر اثر اشتباه توسط شیطان بزرگ پرداخت شده است، اینک مردم منتظر عدالت علوی فرشته بزرگ! هستند.

آقا سید علی، مقام معظم رهبری! آیا حساب معترضانی که با «مشت» مأموران «ارشاد»! شما در طول ولایت عظمای شما کشته شده‌اند را دارید؟ چقدر وقت دارید؟ تا کجا می‌خواهید ادامه دهید؟ لَت و پارکردن و کشتار دانشجویان در خوابگاه دانشگاه تهران و طنین مرگ «ندا آقا سلطان» برای بیدار شدن مقام عظما از خواب عمیق قدرت کافی نبود که با مرگ معصومانه «مهسا امینی» هم نمی‌خواهید با قصاص قاتل رضایت مردم را جلب کنید؟ شما که ادّعای ولایت علی می‌کنید حتما این توصیه او را شنیده‌اید:

«برترین روشنی چشم رهبران، برقراری عدالت در شهرها و ظهوردوستی ملت است، دوستی ملت نیز ظاهرنخواهد شد، مگر با آشتی دلهاشان، آن نیز درمان نمی‌شود مگر در تمایل حمایت و کمتر احساس سنگینی کردن دولتشان و ترک آرزوی براندازی‌شان».(۴)

همان امامی که خود را هم نام و تداوم بخش ولایت او می‌دانید، این توصیه را نیز به اولیائش کرده است:

«هرگاه از سلطه و قدرتت احساس ابهّت کردی و اسب خیالات تو را برداشت، نگاهی به عظمت ملک خدا برفرازت و قدرتی که برتو دارد و تو فاقد آن براو هستی بینداز تا سرکشی‌ات سکون یابد، تندی و تیزی‌ات آرام گیرد و عقلی که از سرت پریده باز گردد».(۵)

فرمانده، اگر فریاد مهسا و ملت مظلوم به گوش مبارک نرسیده، خدا شنوای ناله ستمدیدگان و در کمین ستمکاران است.(۶)


۱- سوره تکویر آیه ۹.

۲- نهج البلاغه نامه ۵۳ ( معروف به عهدنامه مالک اشتر). «فَلاتُقَوِّيَنَّ سُلْطانَكَ بِسَفْكِ دَم حَرام، فَاِنَّ ذلِكَ مِمّا يُضْعِفُهُ وَ يُوهِنُهُ، بَلْ يُزيلُهُ وَ يَنْقُلُهُ وَ لاعُذْرَ لَكَ عِنْدَ اللهِ وَ لا عِنْدى فى قَتْلِ الْعَمْدِ، لاِنَّ فيهِ قَوَدَ الْبَدَنِ».

۳- همان- «وَ اِنِ ابْتُليتَ بِخَطَأ، وَ اَفْرَطَ عَلَيْكَ سَوْطُكَ اَوْ سَيْفُكَ اَوْ يَدُكَ بِالْعُقُوبَةِ ـ فَاِنَّ فِى الْوَكْزَةِ فَما فَوْقَها مَقْتَلَةً».

۴- همان- «وَ اِنَّ اَفْضَلَ قُرَّةِ عَيْنِ الْوُلاةِ اسْتِقامَةُ الْعَدْلِ فِى الْبِلادِ، وَ ظُهُورُ مَوَدَّةِ الرَّعِيَّةِ. وَ اِنَّهُ لاتَظْهَرُ مَوَدَّتُهُمْ اِلاّ بِسَلامَةِ صُدُورِهِمْ، وَ لا تَصِحُّ نَصيحَتُهُمْ اِلاّ بِحيطَتِهِمْ عَلى وُلاةِ اُمُورِهِمْ، وَ قِلَّةِ اسْتِثْقالِ دُوَلِهِمْ، وَ تَرْكِ اسْتِبْطاءِ انْقِطاعِ مُدَّتِهِمْ».

۵- همان- «وَ اِذا اَحْدَثَ لَكَ ما اَنْتَ فيهِ مِنْ سُلْطانِكَ اُبَّهَةً اَوْ مَخيلَةً، فَانْظُرْ اِلى عِظَمِ مُلْكِ اللهِ فَوْقَكَ، وَ قُدْرَتِهِ مِنْكَ عَلى ما لاتَقْدِرُ عَلَيْهِ مِنْ نَفْسِكَ، فَاِنَّ ذلِكَ يُطامِنُ اِلَيْكَ مِنْ طِماحِكَ، وَ يَكُفُّ عَنْكَ مِنْ غَرْبِكَ، وَ يَفىءُ اِلَيْكَ بِما عَزَبَ عَنْكَ مِنْ عَقْلِكَ».

۶- همان- «فَاِنَّ اللهَ يَسْمَعُ دَعْوَةَ الْمُضْطَهَدينَ، وَ هُوَ لِلظّالِمينَ بالْمِرْصـاد».

`